702. Lásd, Urunk, egy nap újra eltűnt

D_702_693_ásd.jpg

1. Lásd, Urunk, egy nap újra eltűnt, / Ránk borul már az esthomály; / Hajnali himnuszt néked zengtünk, / Most hozzád esti ének száll.
  2. Hála, hogy ébren szent Egyházad: / Nappalokon és éjeken / Szüntelen áldhat és imádhat, / Nem hallgat el egy percre sem.
  3. Mert mint a hajnal könnyű szárnya, / Nem pihen, partról partra kel, / Zeng új dicséret és új hála, / Néped imája nem hal el.
  4. Már a nap távol testvért ébreszt, / Még alig hamvad fénye itt, / Friss ajak dicsér egyre téged, / És magasztalja tetteid.
  5. Így legyen! Mert tiéd az ország, / A hatalom és dicsőség. / Jő a nap, melyen majd együtt áld / És együtt dicsér minden nép.

szöveg: J. Ellerton, 1870 | az ének másik változata: 703 | fordítás: Túrmezei E. | dallam: Halle, 1704

Meghallgatható gyülekezeti énekként